https://www.academyarte.com/templates/jm_iliya/images/logo-loading.gif

آیین نامه انضباطی آموزشگاه

" ضوابط ثبت‌نام و آیین‌نامه انضباطی آموزشگاه آزاد هنـرهای تجسمـی قدیمـی "

ثبت‌نام هنرجو و یا کاربر سایت و شبکه‌های اجتماعی وابسته به آموزشگاه به منزله اطلاع کامل از آییننامه و ضوابط اختصاصی دریافت گواهینامه آموزشی خواهد بود و هنرجویان گرامی پیش از ثبت‌نام حضوری و یا آنلاین در هر یک از دوره‌ها و برنامه‌های آموزشگاه ملزم به مطالعه کامل این آیین‌نامه، پذیرش و رعایت کلیه مفاد آن می‌باشند.

 1. ثبت نام هنرجو و کاربر به منزله مطالعه کامل آیین‌نامه و ضوابط اختصاصی دریافت گواهینامه‌های آموزشی و آگاهی از بندهای آن بوده و هنرجو متعهد و ملزم به رعایت مفاد آن می‌باشد و عدم رعایت آن موجب سلب قانونی هرگونه حق اعتراض از هنرجو و کاربر خواهد بود.
 2. جزییات معرفی دوره‌های آموزشی در سایت آموزشگاه به نشانی www.academyarte.com و در بخش معرفی دوره‌ها، جزییات برنامه‌های آموزشی در منو برنامه کلاس‌ها و منو برنامه کارگاه‌ها و تورها و آخرین اطلاعات در خصوص تغییر برنامه‌های کاری آموزشگاه و همچنین کلاس‌های عملی نیز در بخش اخبار داخلی در دسترس می‌باشند.
 3. هنرجویان و کاربران می‌توانند پيش از ثبت نام در صورت نياز، از مشاوره رايگان مدرسین و مسولین آموزشگاه بهره‌مند گردند.
 4. در صورت وجود هرگونه ابهام و سوال در خصوص شرایط آموزشی و ثبت‌نام، هنرجویان پیش از تکمیل فرایند ثبت‌نام ملزم به طرح سوالات خود با آموزشگاه بوده و مسئولین آموزشگاه کلیه اطلاعات لازم را در اختیار هنرجویان و مراجعین قرار خواهند داد.
 5. برابر دستورالعمل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، ثبت‌نام هنرجویان زیر هجده سال منوط به رضایت والدین و یا سرپرست قانونی هنرجو خواهد بود. لذا ثبت‌نام حضوری و یا آنلاین به منزله احراز رضایت محسوب می‌گردد.
 6. استعمال دخانیات در کلیه اماکن ساختمان آموزشگاه اکیدا ممنوع می‌باشد.
 7. به دلیل حفظ امنیت و اطمینان خاطر هنرجویان و آرامش خانواده‌ها، آموزشگاه مجهز به دوربین‌های نظارتی می‌باشد.
 8. هنرجو ضمن رعایت آیین‌نامه، موظف به رعايت کليه شئونات اخلاقي و انضباطي برابر با قوانین جاری کشور و عرف بوده و در صورت مشاهده یک بار به هنرجو اخطار داده خواهد شد و چنانچه رویه پس از آن نیز ادامه یاید از ادامه تحصيل وی جلوگیری به عمل خواهد آمد. این تشخیص بر مبنای نظر آموزشگاه و مدرسین خواهد بود. در این صورت هرگونه شهریه پرداختی در هر مرحله تودیع نخواهد گردید و هنرجو حق اعتراض را از خود سلب می‌نماید.
 9. هنرجویان موظفند در محیط آموزشگاه و دیگر اماکن مرتبط مانند سفرهای و تورهای آموزشی، گروه‌های فضای مجازی و... در کلیه موارد، رعایت احترام مدرسین، هنرجویان دیگر و مسئولین را داشته و در صورت اخلال در نظم آموزشگاه برابر بند هشت از ادامه تحصیل هنرجو جلوگیری به عمل خواهد آمد.
 10. استفاده هنرجو از گروه‌های آموزش مجازی برابر با پذیرش آیین‌نامه انضباطی بوده و هنرجو مکلف به رعایت قوانین جاری کشور و آیین‌نامه داخلی آموزشگاه در این گروه‌ها خواهد بود. در صورت ارایه مطالب و تصاویر مغایر با قوانین و هرگونه بی احترامی، توهین، تبلیغات، نشر اکاذیب و تخریب ضمن جلوگیری از ادامه تحصیل هنرجو توسط آموزشگاه از طریق مجاری قانونی قابل پیگرد خواهد بود.
 11. هنرجویان می‌توانند برنامه کلاس‌ها، کارگاه‌ها، تورها و همچنین محتوای عمومی دوره را پیش از ثبت‌نام سایت آموزشگاه مطالعه نمایند و در صورت داشتن سوال با آموزشگاه مطرح نمایند. همچنین در ابتدای هر دوره از برنامه کلی و روند آموزشی از طریق مدرس مطلع گردند؛ لذا هنرجویان نباید خارج از تعهدات و برنامه‌های آموزشی اعلام گردیده انتظار و تقاضایی از مسئولین آموزشگاه و مدرسین داشته باشند.
 12. مدرسین بر اساس محتوای آموزشی مصوب و با تسلط کامل محتوای کلاس را به هنرجویان گرامی منتقل خواهند نمود و در صورت صلاحدید منابع مشخص و لازم را معرفی می‌نمایند. لذا مدرسین و آموزشگاه اسلایدها، ابزار و تصاویر آموزشی را در اختیار هنرجو نخواهند گذاشت. همچنین در صورت درخواست هنرجو مبنی بر دریافت جزوه و صلاحدید مدرس، جزوه آموزشی فراهم و با اخذ هزینه‌های تهیه و چاپ در اختیار هنرجو قرار خواهد گرفت.
 13. هنرجویانی که به دلیل داشتن اطلاعات و تجارب شخصی و یا گذراندن دوره آموزشی در دیگر آموزشگاه‌ها متقاضی شرکت در دوره‌های بالاتر از سطوح عمومی مقدمات و اصول پایه می‌باشند می‌توانند با شرکت در مصاحبه و آزمون تعیین سطح و در صورت ارزیابی مثبت آموزشگاه، در دوره مورد تقاضای بالاتر شرکت نمایند. مبنای حضور در دوره بالاتر صرفا حداقل نمره آزمون و مصاحبه تعیین سطح بر اساس محتوای دوره‌ها و آزمون‌های جاری در سطوح عمومی و تخصصی برای کلیه هنرجویان در حال تحصیل آموزشگاه خواهد بود ( کتبی 10 و مصاحبه تخصصی 12 ) و چنانچه نتیجه تعیین سطح مطلوب نظر هنرجوی متقاضی نبود، ایشان می‌تواند در آموزشگاه ثبت‌نام ننماید لذا در صورت ثبت‌نام و شرکت در دوره تعیین سطح شده طبق چارت و رعایت دوره‌های پیش‌نیاز در کلاس‌ها شرکت خواهد نمود.
 14. ثبت نام قطعي صرفاً پس از تسويه حساب کامل امکانپذير خواهد بود.
 15. به منظور حفظ حقوق کلیه هنرجویان، مدرسین و حفظ برنامه‌ریزی‌های آموزشی جهت رعایت حد نصاب تشکیل کلاس، هنرجو در صورت تمایل به انصراف از ثبت‌نام موظف است حداقل 7 روز کاری پیش از شروع دوره انصراف خود را کتبا به آموزشگاه اعلام نمايد و در این صورت شهریه وی ضمن اخذ رسید به طور کامل مسترد خواهد شد. بديهي است در صورت انصـراف از 6 روز تا روز پیش از شروع دوره به مقدار 70% از وجه شهریه دوره مسترد مي‌گردد.
 16. در صورت انصراف از روز آغاز دوره، وجه دريافتي - کل وجه شهريه - به هيچ وجه مسترد نمي‌گردد و هنرجو حق هرگونه اعتراض را از خود سلب می‌کند.
  1. تبصره: هنرجویانی که به دلیل مشکلات شخصی پیش آمده تا حداکثر تا 2 جلسه اول دوره آموزشی ثبت‌نام کرده قادر ادامه دوره خود نباشند می‌توانند طی درخواست کتبی خود به آموزشگاه، دوره ثبت‌نامی را رزرو و در زمان مناسب دیگری که قادر به ادامه دوره باشند در کلاس خود شرکت نمایند. این زمان حداکثر برابر با برگزاری همان دوره در آموزشگاه خواهد بود و پس از آن شامل بند 16 می‌باشد.
 17. چنانچه هنرجو با توجه به کلیه توضیحات در خصوص معرفی دوره و روند کلاس و همچنین آیین‌نامه، نسبت به دوره ثبت‌نامی اعتراضی مبنی بر عدم ارایه محتوای آموزشی مناسب نسبت به آنچه پیش از ثبت‌نام و جلسه ابتدایی توضیح داده شده است را داشته باشد و اعتراض خود را حداکثر تا پایان جلسه دوم به صورت کتبی به آموزشگاه اعلام نماید، آموزشگاه و گروه مدرسین توضیحات هنرجو را بررسی و در صورت تایید اعتراض هنرجو توسط آموزشگاه، مدرسین هماهنگ خواهند گردید تا مشکل مطروحه به طور کامل رفع گردد. لذا تنها در صورت تصدیق مطلب فوق در جلسه هماهنگی آموزشگاه چنانچه هنرجو دیگر تمایلی به ادامه حضور در دوره نداشته و تنها در صورتیکه فایل‌های آموزشی و یا جزوات دوره را دریافت نکرده باشد می‌تواند پس از امضای صورتجلسه و رسید شهریه دوره ثبت‌نامی را دریافت نماید در غیر اینصورت برابر بند 16 خواهد بود.
 18. در خصوص تورهای و سفرهای آموزشی و همچنین کارگاه‌ها، امکان انصراف از ثبت‌نام وجود نخواهد داشت.
 19. در خصوص تورهای آموزشی آموزشگاه به عنوان برگزار کننده بوده و مجری شرکت توریستی معرفی شده در تور می‌باشد. لذا مسایل اجرایی و خدماتی در تورها در چهارچوب خدمات معرفی شده در خصوص تور انتخابی، فقط به عهده راهنمای تور می‌باشد. آموزشگاه و مدرسین صرفا مسایل آموزشی را بر عهده خواهند داشت.
 20. انتخاب کلاس و مدرس و ساعت آموزشی طبق بند 2 از طریق جزییات مندرج در بخش برنامه‌های سایت (برنامه کلاس‌ها، کارگاه‌ها، تورها و خبرها ) توسط هنرجو صورت می‌پذیرد. 
 21. تشکيل کلاس‌ها در هر دوره طبق برنامه اعلامی و منوط به احراز حد نصاب لازم جهت تشکيل کلاس در همان دوره بوده و در صورت نياز، برگزاری کلاس از طرف آموزشگاه تا به حد نصاب رسیدن کلاس به تعويق خواهد افتاد.
 22. ظرفيت كلاس‌ها با توجه به دوره آموزشی 8 الي 20 نفر مي‌باشد.
 23. تغيير ساعات، تاريخ و اساتيد کلاس‌ها و دوره‌ها با نظر آموزشگاه و هماهنگی با هنرجو مي‌باشد.
 24. در صورت عدم برگزاری ساعت آموزش به دلیل تعطیلات رسمی و یا عدم حضور مدرس، جلسه جبرانی آن کلاس برگزار خواهد گردید. لذا عدم حضور هنرجو در کلاس به عهده هنرجو بوده و آموزشگاه و مدرس مسئولیتی در قبال غیبت هنرجو نخواهد داشت.
 25. در صورت صدمه زدن به تجهيزات آموزشگاه، هزینه خسارت وارده عيناً دريافت مي‌گردد.
 26. استفاده از استودیو آموزشگاه خارج از ساعات آموزشی صرفاً مختص هنرجویان بوده و تنها با هماهنگی مدرس و تایید آموزشگاه و پرداخت هزینه امکانپذیر می‌باشد.
 27. عکس‌برداری در کلاس‌ها و ضبط جلسات تدريس بصورت ويديويي اکیدا ممنوع بوده و ضبط صوتي فقط با هماهنگي مدرس و تاييد آموزشگاه امکانپذير است.
 28. در پایان هر ترم آزمون تئوری یا عملی و یا هردو برگزار خواهد شد. حد نصاب قبولی برای حضور در دوره بالاتر در آزمون تئوری 10 و آزمون عملی 12 خواهد بود. هنرجویانی که این حد نصاب را بدست نیاورند جهت افزایش توانمندی خود تجدید دوره می‌گردند.
 29. نتایج آزمون دوره‌ها در بخش مطالب ویژه هنرجویان قرار خواهد گرفت.
 30. دریافت گواهینامه‌های آموزشی منوط به حضور هنرجو در کلاس - نداشتن بیش از 3 جلسه غیبت متوالی و غیر متوالی - انجام و ارایه تمارین طی دوره، حضور فعال در کلاس‌‌های عملی و شرکت در آزمون پایان دوره ( 70% تئوری - 80% عملی ) و ارایه ژوژمان در دوره‌هایی که هنرجو ملزم به ارایه آن است و با احتساب ضرایب خواهد بود که مجموع نمرات نیز باید بالای 80% شود. جزییات ضوابط عمومی و اختصاصی گواهینامه‌های آموزشی معتبر بین المللی و داخلی در بخش گواهینامه‌های آموزشی سایت آموزشگاه در دسترس می‌باشد.
 31. هنرجو به آموزشگاه اختیار می‌دهد تا روند اطلاع رسانی پیرامون فعالیت‌های آموزشگاه را از طریق پیامک روی تلفن همراه و همچنین پست الکترونیک درج گردیده در فرم ثبت‌نام را دریافت نماید. در صورت عدم تمایل کافی است آموزشگاه را از طریق پیامک اختصاصی، پست الکترونیک آموزشگاه و یا تماس تلفنی مطلع نماید.
 32. به منظور سهولت دسترسی هنرجویان و کاربران گرامی، سایت آموزشگاه ضمن دریافت نماد اطمینان ( اینماد ) و لوگو رسانه جهت اطمینان خاطر کاربران، فرایند ثبت نام بصورت آنلاین امکانپذیر است. لذا هنرجویان ضمن ایجاد حساب کاربری در سایت و تکمیل اطلاعات کاربری و هویتی می‌توانند از امکانات آنلاین فعلی و آتی سایت استفاده نمایند؛ همچنین جهت امنیت بیشتر کاربران و امکان پیگیری‌های آتی IP کاربر ذخیره می‌گردد.
 33. کاربران و هنرجویان گرامی می‌توانند از طریق بخش ارتباط با ما سایت و یا حضوری نظرات و پیشنهادات و شکایات خود را مطرح نمایند.
 34. آموزشگاه محق است با توجه به بخشنامه‌های احتمالی از وزارت ارشاد و شرایط روز اقدام به بروز رسانی آیین‌نامه نماید لذا هرگونه تغییر در آیین‌نامه در همین بخش به روز رسانی و در دسترس قرار خواهد داشت.
 35. سایت آموزشگاه همواره بروز بوده و هرگونه خبر و تغییر برنامه بر روی آن قابل مشاهده می‌باشد. لذا خواهشمندیم همواره از طریق سایت و خبرنامه الکترونیکی با ما در ارتباط باشید.
 36. عضویت در سایت و انتشار تصویر و ارایه نظر و شرکت در بحث‌های آنلاین جاری در سایت و شبکه‌های مجازی آموزشگاه بر اساس آیین‌نامه داخلی و عضویت کاربران خواهد بود.
 37. احترام به حقوق شهروندی و رعایت حال همسایگان وظیفه شهروندی ما محسوب می‌شود. لذا از ایجاد هرگونه مزاحمت برای همسایگان مانند تجمع و ایجاد سر و صدا در راه‌پله و یا مقابل ساختمان آموزشگاه جدا خودداری فرمایید.
 38. از پارک کردن خودرو شخصی بصورت دوبل و یا در مکان‌های نامناسب در اطراف محوطه آموزشگاه و ایجاد ترافیک و صدای بوق ماشین جدا خودداری نمایید.

آموزشگاه آزاد هنرهای تجسمی قدیمی

logo-samandehi
بالا